Archiwum Wieści z „Zielonego Zakątka”

Wieści z „Zielonego Zakątka”

Dzień Niedźwiedzia Polarnego

  

Niedźwiedzie polarne to jedne z największych niedźwiedzi. Obok kodiaka są obecnie największymi żyjącymi drapieżnikami lądowymi. Ze względu na drastyczne zmiany zachodzące w naturalnym środowisku niedźwiedzi, które dosłownie się topi z powodu globalnego ocieplenia, które zostały uznane za najważniejsze i bezpośrednie przyczyny zagrożenia tych zwierząt, niedźwiedzie polarne zostały wpisane na listę zagrożonych gatunków. 

Więcej... Dzień Niedźwiedzia Polarnego


Dzień Kota

  

„Wlazł kotek na płotek”… wszyscy znamy ten przebój i często śpiewamy go dzieciom i sobie pod nosem. Lubimy koty ale czy wiemy, że te zwierzątka mają swoje święto?

Więcej... Dzień Kota


Dzień Babci i Dziadka

  

W styczniu, w naszym przedszkolu miała miejsce bardzo podniosła uroczystość – dzieci wraz ze swoimi paniami i zaproszonymi babciami, dziadkami, rodzicami i rodzeństwem świętowały „Dzień Babci i Dziadka”.

Więcej... Dzień Babci i Dziadka


Bal karnawałowy

  

W zimowej, zasypanej śniegiem okolicy w dniu 5 stycznia odbył się najprawdziwszy - tak oczekiwany przez przedszkolaków - bal karnawałowy.  W tym dniu budynek Przedszkola nr 318 zamienił się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, kowbojów, batmanów, spidermenów, biedronek, rycerzy, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.

Więcej... Bal karnawałowy


Dzień Piosenek Świątecznych

  

W wirze przygotowań świątecznych, zajęć i zabaw przybliżających dzieciom Boże Narodzenie, postanowiliśmy zatrzymać się na chwilkę i… odpocząć. I dlatego 21 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Piosenek Świątecznych. Już od samego rana, w całym przedszkolu dały się słyszeć kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, które przypominały nam o co tak naprawdę chodzi i co jest najważniejsze w Bożym Narodzeniu. Dzieci z radością śpiewały przy zabawach swobodnych czy rysowaniu. A podczas zajęć pytały kiedy skończymy, bo One chcą pośpiewać jeszcze trochę…

Więcej... Dzień Piosenek Świątecznych


UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...