Przedszkole nr 318 „Zielony Zakątek”

Przedszkole istnieje od 1976 r., usytuowane jest w cichym osiedlu otoczonym zielenią, z dala od miejskiego zgiełku. Kreatywne grono pedagogiczne zapewnia fachową opiekę, wychowanie i naukę w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Nauczycielki preferują indywidualne podejście do każdego dziecka, swobodę i spontaniczność, wykorzystują nowatorskie metody pracy. Dostrzegając wokół postępującą degradację środowiska, brak szacunku do przyrody, a także brak umiejętności korzystania z jej darów, nie mogłyśmy patrzeć na to obojętnie. Dlatego też postawiłyśmy na ekologię. Za swój priorytetowy cel uznałyśmy stworzenie warunków sprzyjających budzeniu świadomości ekologicznej.

W listopadzie 2018 roku przedszkole przeniosło swoją siedzibę do nowego budynku usytuowanego w miejscu poprzedniego. Nowy budynek przedszkola jako jedyny w Polsce posiada zielone ściany z żywych roślin i mchu. Ściany te tworzą niepowtarzalny element wystroju ale mają również wiele innych walorów: oczyszczają powietrze, poprawiają samopoczucie, korzystnie wpływają na mikroklimat, regulują poziom wilgotność powietrza, produkują tlen oraz tłumią hałas.

Sale przedszkolne zostały pomalowane ciepłymi, przyjaznymi i bliskimi dzieciom kolorami. W salach  powstało wiele kącików edukacyjnych, dających dzieciom szansę rozwoju własnych zainteresowań, możliwości wyboru zadania, samodzielnego działania.

„Zielony Zakątek” posiada Salę Światła i Dźwięku. Jest to sala, która tworzy warunki przyjaznego sposobu oddziaływania na zmysły. Poznanie odbywa się poprzez dotyk, muzykę, dźwięki i światłodźwięki.  Sala ta jest wyposażona w różnego rodzaju urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Pobyt w Sali pozwala na chłonięcie, badanie i kontrolowanie szerokiego zakresu bodźców zmysłowych.

Przedszkole „Zielony Zakątek” posiada kilka certyfikatów świadczących i potwierdzających zaangażowanie w sprawy ekologii, w tym certyfikat nadawany placówkom oświatowym na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15 000 szkół z 53 krajów. Eco-Schools jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskiem (EMAS, ISO 14001) polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w szkołach i ich otoczeniu.

Kolejnym osiągnięciem z zakresu ekologii jest posiadanie „Zielonego certyfikatu” I i II stopnia za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Za promowanie obywatelskich postaw proekologicznych zostaliśmy odznaczeni tytułem Mecenasa Polskiej Ekologii.

Przedszkole nr 318 „Zielony Zakątek” jest  jednym z 26 partnerów RCE Warsaw Metropolitan.

Należymy do grona 16 parterów-założycieli RCE Warsaw Metropolitan razem z m.in. Uniwersytetem Warszawskim, SGGW, UKSW, Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Kampinoskim Parkiem Narodowym, Towarzystwem Przyjaciół Warszawy.

Wróć

UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...