Aktualności

Rowerowy Maj

  

Szanowni Rodzice,

od 4 do 31 maja nasze przedszkole bierze udział w Kampanii Rowerowy Maj. 

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do przedszkola czy szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.  

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, który w maju dotrze do przedszkola w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Jeśli odległość od domu do przedszkola nie pozwala na całkowitą rezygnację z samochodu, dopuszcza się przejazd łączony : samochód/ rower, hulajnoga, deskorolka. Dystans, który mają przejechać przedszkolaki to co najmniej 300 metrów.

Dla najaktywniejszych uczestników, klas, grup  i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!


Wróć

UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...