Aktualności

Cała Polska Czyta Dzieciom

  

Rodzice i nauczyciele wychowania przedszkolnego wprowadzają dziecko w świat książek poszukując coraz to nowych sposobów zainteresowania książką i przygotowania świadomego odbiorcy dzieł literackich. Jeżeli dziecko nie zaspokoi podstawowych potrzeb wynikających z wrodzonej ciekawości świata dzięki książce –zwyciężą groźni konkurenci czytania — Internet i telewizja. Ważne jest aby zaszczepić w dziecku fascynacje do książek jak najwcześniej i pokazać, że w życiu każdego człowieka zawsze jest miejsce na książkę.

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
Który puste życie wypełnia światłem,
A puste serce wzruszeniem”.
Kornel Makuszyński

Nasze przedszkole już od wielu lat realizuje założenia kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Nie do przecenienia jest kontakt dziecka z książką już od najmłodszych lat. Pomysł głośnego czytania ogłoszony przez Fundację zyskał szerokie grono zwolenników. Kampania ta zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim dzieciom. Książki wpływają na rozwój intelektualny, wrażliwość, wspomagają wszechstronny i harmonijny rozwój.  Zadbajmy o to by czytanie kojarzyło się dzieciom z czymś przyjemnym, wesołym, a nigdy z karą czy przymusem.

W naszym przedszkolu nauczycielki systematycznie czytają dzieciom bajki, wiersze, opowiadania. We wcześniejszych edycjach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” — zapraszani byli również goście, którzy czytali dzieciom wybrane utwory. W ostatnim czasie ze względu na sytuację epidemiczną goście nie będą odwiedzać naszego przedszkola. Niezmiennie nauczycielki w grupach będą rozwijały zainteresowania czytelnicze dzieci poprzez codzienne czytanie.

Zachęcamy również rodziców aby włączyli się do tej akcji.

Czytajmy naszym dzieciom minimum 20 minut dziennie. Jest to najlepsza inwestycja w pomyślą przyszłość dziecka.

 

Wróć

UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...