Archiwum Wieści z „Zielonego Zakątka”

Wieści z „Zielonego Zakątka” 2015

Dzień Piosenek Świątecznych

  

W wirze przygotowań świątecznych, zajęć i zabaw przybliżających dzieciom Boże Narodzenie, postanowiliśmy zatrzymać się na chwilkę i… odpocząć. I dlatego 21 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Piosenek Świątecznych. Już od samego rana, w całym przedszkolu dały się słyszeć kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, które przypominały nam o co tak naprawdę chodzi i co jest najważniejsze w Bożym Narodzeniu. Dzieci z radością śpiewały przy zabawach swobodnych czy rysowaniu. A podczas zajęć pytały kiedy skończymy, bo One chcą pośpiewać jeszcze trochę…

Więcej... Dzień Piosenek Świątecznych


Dzień Ryby

  

18 grudnia świętowaliśmy święto grupy czterolatków – Dzień Ryby. Dzieci podczas wspólnych zabaw, przygotowanych zajęć poznały to zwierzątko. Dowiedziały się gdzie żyje, co je i jak można się nimi opiekować. Oczywiście poszczególne grupy odwiedziły tez naszą oranżerię, by zobaczyć co słychać u naszych przedszkolnych, akwariowych rybek.  

Więcej... Dzień Ryby


Tęczowy Promyk Dzieciom

  

W grudniu po raz kolejny nasze przedszkolaki miały możliwość pomóc swoim kolegom z biedniejszych regionów Polski. Wspólnie z dziećmi z innych warszawskich przedszkoli uczestniczyły w zbiórce żywności, środków czystości zabawek i odzieży.

Więcej... Tęczowy Promyk Dzieciom


Wigilijny wieczór

  

Chyba każdy z nas przyzna że Boże Narodzenie, to najpiękniejsze Święta spośród wszystkich świąt, niezwykle rodzinne, pełne dobrych uczyć, pachnące piernikiem, oraz drzewem  żarzącym się w kominku. Wyjątkowego uroku dodają im też tradycje świąteczne. Jest to czas szczególny dla nas wszystkich, to czas radości, spotkań w rodzinnym gronie — czas magiczny i wyjątkowy.

Więcej... Wigilijny wieczór


Gwiazdkowe bajeczki spod choinki

  

W grudniu dzieci wysłuchały przepięknej, muzycznej opowieści. Przy akompaniamencie pianina i wiolonczeli dzieci słuchały o tradycjach i zwyczajach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Nasi goście opowiadali dzieciom o pięknych zwyczajach i tradycjach Bożego Narodzenia, o szopce Betlejemskiej i choince. Śpiewali dla nas piękne polskie kolędy i pastorałki. A nasze dzielne przedszkolaki chętnie Im towarzyszyły we wspólnych zabawach i śpiewaniu.

Więcej... Gwiazdkowe bajeczki spod choinki


Stron 1 z 6

UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...