Archiwum Wieści z „Zielonego Zakątka”

Wieści z „Zielonego Zakątka”

„Żabki” kucharzą w Zielonym Zakątku

  

,,Jeśli chcesz się żywić zdrowo, jadaj zawsze kolorowo!
Jedz owoce i jarzyny, to najlepsze witaminy!”

Hasło to, autorstwa S. Karaszewskiego jest myślą przewodnią w codziennej edukacji prozdrowotnej naszych podopiecznych. Każdego dnia, „między wierszami”, uczymy dzieci nawyków zdrowego odżywiania oraz zachęcamy do jedzenia owoców, warzyw, surówek i sałatek, które na co dzień figurują w naszym przedszkolnym menu. Dzieci podczas zajęć, zabaw i teatrzyków uczą się co i w jaki sposób jeść by być zdrowym jak ryba. A oprócz tego uczą się jakie produkty wybierać podczas wspólnych zakupów z rodzicami.

Więcej... „Żabki” kucharzą w Zielonym Zakątku


„Wiejskie życie”

  

Pod koniec maja, z okazji Dnia dziecka, jak co roku nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę. Tym razem wybraliśmy się na bardzo niedaleką wycieczkę ale na nie mniej ciekawą niż w poprzednich latach – pojechaliśmy na wieś w samym środku wielkiego miasta Warszawy. Otóż odwiedziliśmy PGR na Bródnie, gdzie dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach dotyczących zwierząt gospodarskich. Na miejscu każdą grupą zaopiekował się animator – który jak nikt inny zna się na życiu na wsi.

Więcej... „Wiejskie życie”


Dzień Mamy i Taty

  

Jak dla każdego dziecka ważna jest Mama, jak bardzo ważny jest Tata mówić nie musimy. Wiemy to bardzo dobrze. Dlatego też jak co roku, wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy uroczystość dla Rodziców. Wszystkie przedszkolaki, zarówno maluszki jak i te starsze, przez długi czas przygotowywały się do tego ważnego dnia. Podczas zajęć przygotowywały wierszyki, piosenki a nawet całe spektakle. Po cichutku, w tajemnicy, przygotowywały też drobne prezenciki – niespodzianki dla Mamy i Taty. No i oczywiście nie mogły się doczekać, kiedy w końcu wystąpią dla dwóch, najważniejszych i najbardziej kochanych Osób.

Więcej... Dzień Mamy i Taty


Smacznie, zdrowo, kolorowo (i wesoło) w „Zielonym Zakątku”

  

O zdrowym odżywianiu mówią wszyscy wokół. W każdym przedszkolu organizowane są zajęcia, warsztaty i pogadanki na ten temat — dzieci na różne sposoby poznają zalety zdrowego odżywiania. Podobnie i my, w naszym Zielonym Zakątku, uczymy dzieci co jeść i jak jeść, jakie produkty wybierać podczas wspólnych zakupów z Rodzicami a jakich unikać. W myśl zasady „smacznie, zdrowo, kolorowo” zachęcamy dzieci do jedzenia owoców i warzyw na różne sposoby. A jednym z nich są kolorowe kanapki, które dzieci przyrządziły samodzielnie podczas warsztatów kulinarnych pod okiem specjalistów.

Więcej... Smacznie, zdrowo, kolorowo (i wesoło) w „Zielonym Zakątku”


Wycieczka do teatru

  

4 maja nasze Przedszkolaki – te duże i te małe – zaraz po śniadaniu wybrały się na wycieczkę do kina Wisła. W kinie obejrzały spektakl teatralny, przygotowany przez Wrocławki Teatr In-Art., „Przygody kota – mądrość pokoleń”. Bohaterami przedstawienia okazały się dwa, dobrze nam znane, koty: Bonifacy i Filemon. Koty, jak to koty, bardzo lubią figle i psoty ale tym razem było inaczej…

Więcej... Wycieczka do teatru


UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...