Archiwum Wieści z „Zielonego Zakątka”

Wieści z „Zielonego Zakątka”

„Z Orłem w koronie”

  

O tym, że Orzeł Biały jest godłem naszego kraju wie każdy z nas. Ale czy wiemy skąd On się tam wziął? I dlaczego właśnie Orzeł?

Na te pytania właśnie próbowały znaleźć odpowiedź nasze Żabki. I po to właśnie, w piątek 14 października, odwiedziły Muzeum Niepodległości w Warszawie.  Do muzeum wybraliśmy się komunikacją miejską, dokładnie rzecz biorąc tramwajem linii 35, co było dodatkową atrakcją dla naszych pięciolatków. Dzieci z ciekawością wyglądały przez okna tramwaju, oglądając warszawskie pejzaże. A kiedy dotarliśmy do Muzeum Niepodległości, Żabki z zachwytem oglądały budynek z zewnątrz  no i oczywiście od razu zaczęły zadawać pytania…

Więcej... „Z Orłem w koronie”


Miękki, puchaty i taki z łatką

  

14 października  z okazji Urodzin Książkowego Misia dzieci przyniosły swoje ulubione misie. Miś jest przyjacielem dzieci, a zatem czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Miś to przede wszystkim pluszowa przytulanka, czuła, ciepła i oddana dzieciom.  Misie  towarzyszą dzieciom  w chwilach radości i smutku.

Więcej... Miękki, puchaty i taki z łatką


Dzień Bez Samochodu

  

22 września obchodziliśmy Europejski  Dzień  Bez Samochodu. Celem tej akcji jest kształtowanie właściwych wzorów zachowań proekologicznych i przekonanie rodziców dzieci do alternatywnych środków transportu, promowanie transportu publicznego, a także pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest  o wiele przyjemniejsze. W salach poszczególnych grup dzieci odbyły się pogadanki na temat negatywnych skutków używania samochodów. Dzieci wykonały szereg prac plastycznych zachęcających do korzystania z alternatywnych środków transportu.

Więcej... Dzień Bez Samochodu


Piknik Rodzinny

  

We wrześniu po raz pierwszy w tym roku mieliśmy okazję spotkać się wszyscy razem — Dzieci, Rodzice i Personel naszego przedszkola. Okazją do tego spotkania był jesienny piknik integracyjny zorganizowany w naszym zielonozakatkowym ogrodzie. Licznie przybyłych gości powitała pani Dyrektor i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Więcej... Piknik Rodzinny


Przedstawienie w wykonaniu „Biedronek” z okazji Dnia Ziemi

  

Jak co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Świętowanie rozpoczęło się inscenizacją pt. „Ekoludki ratują Planetę” w wykonaniu grupy „Biedronek”. Ekoludki nauczyły dzieci sprzątać Planetę aby była czysta , zielona i wesoła. Dzieci z pomocą rodziców do przedstawienia przygotowały dużo wcześniej piękne , barwne stroje. Dodatkowo Pani Agnieszka doposarzyła grupę w ciekawe kostiumy. W otoczeniu kolorowej inscenizacji dzieci wyglądały zachwycająco.

Więcej... Przedstawienie w wykonaniu „Biedronek” z okazji Dnia Ziemi


UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...