Archiwum Wieści z „Zielonego Zakątka”

Wieści z „Zielonego Zakątka”

Uczniowie klasy wojskowej w „Zielonym Zakątku”

  

W poniedziałek 28 listopada, w naszym przedszkolu miło miejsce spotkanie z przyszłymi żołnierzami. Odwiedzili nas uczniowie klasy wojskowej z Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego. Nasi goście przygotowali dla przedszkolaków zajęcia ruchowe bazujące na grach i zabawach integracyjnych.

Więcej... Uczniowie klasy wojskowej w „Zielonym Zakątku”


Dzień Pluszowego Misia

  

W piątek 25 listopada, w naszym Zielonym Zakątku, obchodziliśmy niezwykle miłe i lubiane przez wszystkie dzieci święto — Dzień Pluszowego Misia.

Już od samego rana w holu przedszkolnym na naszych przedszkolaków i ich ulubieńców czekały nasze przedszkolne misie. Czekały na swoich pluszowych przyjaciół i oczywiście doczekały się, bo każde dziecko przyniosło ze sobą swojego domowego, pluszowego przyjaciela.

Więcej... Dzień Pluszowego Misia


Warsztaty kulinarne w „Zielonym Zakątku”

  

W poniedziałek, 21 listopada, do naszego przedszkola zawitali niezwykli goście — uczniowie klasy gastronomicznej Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego. W ramach współpracy z naszym przedszkolem zorganizowali dla naszych Żabek warsztaty kulinarne. Tematem przewodnim były kanapki: smaczne, zdrowe, kolorowe…

Więcej... Warsztaty kulinarne w „Zielonym Zakątku”


Pasowanie na Przedszkolaka

  

8 listopada 2016 roku w przedszkolu „Zielony Zakątek” odbyła się wyjątkowa uroczystość — Pasowanie na Przedszkolaka. To  był szczególny dzień dla maluchów, gdyż miały otrzymać tytuł przedszkolaka. W  tej ceremonii brały udział najmłodsze grupy: „Motylki” i „Biedronki”, wraz z wychowawcami, panią dyrektor oraz rodzicami.

Więcej... Pasowanie na Przedszkolaka


Dzień Biało-Czerwony w „Zielonym Zakątku”

  

Dla przedszkolaka pojęcie „Ojczyzna” jest wyrazem abstrakcyjnym, gdyż nie rozumie ono do końca jego zakresu znaczeniowego. Aby w przyszłości dziecko rozumiało znaczenie słów „Polak”, „patriota”, „moja Ojczyzna”, należy powoli i stopniowo przybliżać mu obraz kraju. Iskierkę patriotyzmu należy rozbudzać prostymi, dostępnymi percepcji dziecka, sposobami i metodami.  I właśnie w ten sposób robimy to w naszym przedszkolu, wykorzystujemy różne formy pracy jak też ciekawe zajęcia oferowane przez różne podmioty.

Więcej... Dzień Biało-Czerwony w „Zielonym Zakątku”


UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...