Archiwum Wieści z „Zielonego Zakątka”

Wieści z „Zielonego Zakątka”

Dzień Buraka Czerwonego

  

Jak czerwonego to czerwono w całym przedszkolu być musi! No i było. Dzieci ubrane „na buraczka” od samego rana tryskały dobrym humorem. A podczas zajęć i zabaw związanych z bohaterem dnia BURAKIEM stan ten się nie zmienił. W poszczególnych salach dzieci na różne sposoby poznawały buraka — jedne na wesoło, inne trochę bardziej poważnie. 

Więcej... Dzień Buraka Czerwonego


Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

  

To już drugi raz z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka obchodzimy w Polsce Dzień Praw Dziecka. Człowiek jest wartością posiadającą określone prawa. Należą do nich prawo do życia, prawo do wolności, prawo do własności, prawo do miłości, prawo do szczęścia, prawo do nauki. Są to prawa wynikające z natury i godności ludzkiej. I te prawa w równym stopniu, jak nam dorosłym, przysługują tez dzieciom. 

Więcej... Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka


Pasowanie na przedszkolaka

  

W czwartek 19 listopada br. w naszym przedszkolu pierwszą ważną uroczystość przedszkolną w swoim życiu przeżyły przedszkolaki z grupy I „Misie” i z grupy II „Rybki”. Maluchy zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka.
To szczególne ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci. Jest to również moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami.

Więcej... Pasowanie na przedszkolaka


Koncert „Oberek na sto lusterek”

  

W listopadzie po raz kolejny odwiedzili nas nasi muzyczni przyjaciele. Tym razem przywieźli ze sobą przedziwny instrument — klarnet, na którym wyczarowali przepiękną muzykę i jeszcze piękniejszą opowieść. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały koncertu, żywo reagując na wesołe dźwięki muzyki.

Więcej... Koncert „Oberek na sto lusterek”


Warsztaty z fotografem

  

Niedawno dzieci z grupy „Biedronki” zajmowały się tematem fotografii. W związku z tym na nasze zajęcia zaprosiliśmy wyjątkowego gościa. Jeden z rodziców naszych podopiecznych zajmuje się zawodowo fotografią. Zgodził się zostać ekspertem i przeprowadzić warsztaty dla grupy.

Więcej... Warsztaty z fotografem


Stron 10 z 10

UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...