Archiwum Wieści z „Zielonego Zakątka”

Wieści z „Zielonego Zakątka”

Dzień Chodzących Własnymi Drogami

  

17 lutego obchodziliśmy Święto Kota.  Tego dnia w grupach rozmawialiśmy o milusińskich. Oglądaliśmy albumy, książki i ilustracje przedstawiające różne rasy kotów. Na zajęciach plastycznych, każde z dzieci mogło się wykazać i namalować własnego kotka dowolną techniką plastyczną.    

Więcej... Dzień Chodzących Własnymi Drogami


„Żabki” w szkole!

  

Obiecałam ciąg dalszy nt. współpracy ze szkołą, więc opiszę Państwu wycieczkę najstarszych Żabek do Szkoły Podstawowej nr 293.

Na spotkanie ze szkołą wybraliśmy się 10 lutego w piątek. Dzieci chętnie przyszły do przedszkola o godzinkę wcześniej („no bo do szkoły spóźniać się niewolno” jak powiedziała Basia), szybciutko zjadły śniadanko i raźno pomaszerowały w parach do szkoły (oby Im tak do września zostało). Do szkoły szły z ciekawością, niektóre z dzieci po raz pierwszy przekroczyły jej progi. A tam czekało nas wiele nowych i interesujących rzeczy.

Więcej... „Żabki” w szkole!


Bal karnawałowy

  

W pewien lutowy poranek, a dokładniej w czwartek 2 lutego na naszych podopiecznych czekało bardzo kolorowe przedszkole. W dniu tym bowiem odbył się bal karnawałowy dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia całe przedszkole zamieniło się w bajkowy świat a imprezę poprowadzili znani nam już Wodzireje pan Pomidor i Pani Pomidorowa. Artyści dynamicznym i wesołym programem, w który dominował taniec i śpiew zjednali sobie rozbrykane grono przedszkolaków. Nie zabrakło także konkursów. Dzieci przez cały czas trwania zabawy były jej czynnymi uczestnikami, co pozostawiło niezapomniane wrażenia i przeżycia najmłodszej a zarazem bardzo wymagającej publiczności.

Więcej... Bal karnawałowy


Zajęcia z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 293

  

Przygotowanie do szkoły to ważne zadanie wychowania przedszkolnego, jednak nie można zapomnieć, że dziecko przygotowuje się nie tylko do nauki, ale też  do bardziej oddalonej przyszłości. Rozwijanie sprawności poznawczych, ruchowych, manualnych, muzycznych, przyswajanie zasad uspołecznienia, wdrażanie do samodzielności w pracy i myśleniu, w logicznym wypowiadaniu swoich przeżyć i sądów to główne punkty programu ale program zawiera również te zagadnienia początkowego nauczania, które będą torowały drogę przyszłym uczniom, czyli elementy czytania, pisania i matematyki.

Więcej... Zajęcia z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 293


Dzień Babci i Dziadka

  

W styczniu, w naszym przedszkolu miała miejsce bardzo podniosła uroczystość — dzieci wraz ze swoimi paniami i zaproszonymi babciami, dziadkami, rodzicami i rodzeństwem świętowały „Dzień Babci i Dziadka”.

Pani dyrektor Beata Michalec powitała wszystkich przybyłych na tak wspaniałą uroczystość i składając najserdeczniejsze życzenia wszystkim babciom i dziadkom zaprosiła na krótki program artystyczny przygotowany przez dzieci. Były wierszyki, piosenki i życzenia dla babci i dziadka. Następnie dzieci wraz ze swoimi paniami i zgromadzoną licznie publicznością udały się do swoich sal na słodki poczęstunek. Tam również wręczyły babciom i dziadkom, własnoręcznie przygotowanych przez dzieci prezenty. Radości wspólnego biesiadowania nie było końca.

Więcej... Dzień Babci i Dziadka


Stron 1 z 10

UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...