Wieści z „Zielonego Zakątka”

Zajęcia z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 293

  

Przygotowanie do szkoły to ważne zadanie wychowania przedszkolnego, jednak nie można zapomnieć, że dziecko przygotowuje się nie tylko do nauki, ale też  do bardziej oddalonej przyszłości. Rozwijanie sprawności poznawczych, ruchowych, manualnych, muzycznych, przyswajanie zasad uspołecznienia, wdrażanie do samodzielności w pracy i myśleniu, w logicznym wypowiadaniu swoich przeżyć i sądów to główne punkty programu ale program zawiera również te zagadnienia początkowego nauczania, które będą torowały drogę przyszłym uczniom, czyli elementy czytania, pisania i matematyki.

Troska o możliwie najlepsze przystosowanie dzieci do wymogów życia szkolnego każe nauczycielowi dążyć do ścisłej współpracy ze szkołą.

W naszym przedszkolu staramy się spełnić ten wymóg i w miarę możliwości współpracować z okolicznymi placówkami oświatowymi, do których w przyszłości uczęszczać będą nasi podopieczni. I dlatego już w styczniu najstarszą grupę odwiedziły nauczycielki, na co dzień pracujące z klasą II w Szkole Podstawowej nr 293 przy ul. Kochanowskiego 8, do której to już od września uczęszczać będzie duża część naszych „Żabek”. Panie przygotowały dla dzieci  zajęcia dotyczące przyjaźni, oparte na tekście literackim, przeplatane dyskusją i zabawami ruchowymi a zakończone wspólną pracą plastyczną (którą do dziś można podziwiać w Sali grupowej). Podczas zajęć dzieci bardzo dobrze się bawiły a oprócz tego miały okazję pochwalić się swoją wiedzą oraz umiejętnościami. No i oczywiście już od razu pytały kiedy Panie znów nas odwiedzą Uśmiech. A my już niedługo napiszemy o dalszej współpracy ze szkołą.

 

Wróć

UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...