Wieści z „Zielonego Zakątka”

„Żabki” w szkole!

  

Obiecałam ciąg dalszy nt. współpracy ze szkołą, więc opiszę Państwu wycieczkę najstarszych Żabek do Szkoły Podstawowej nr 293.

Na spotkanie ze szkołą wybraliśmy się 10 lutego w piątek. Dzieci chętnie przyszły do przedszkola o godzinkę wcześniej („no bo do szkoły spóźniać się niewolno” jak powiedziała Basia), szybciutko zjadły śniadanko i raźno pomaszerowały w parach do szkoły (oby Im tak do września zostało). Do szkoły szły z ciekawością, niektóre z dzieci po raz pierwszy przekroczyły jej progi. A tam czekało nas wiele nowych i interesujących rzeczy.

W drzwiach szkoły powitała nas uśmiechnięta Pani Szatniarka  a już za chwilkę dołączyła do nas Pani Kasia, którą poznaliśmy już wcześniej w przedszkolu. Pani Kasia długim korytarzem poprowadziła nas do „naszej” szatni a następnie do Sali klasy II, gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych i gdzie spotkały starszych kolegów, którzy jeszcze dwa  lata temu chodzili do naszego przedszkola (to było naprawdę miłe spotkanie). Zajęcia „Ptaki zimą” były bardzo ciekawe dla naszych przedszkolaków,  Panie prowadzące korzystały z pomocy różnych środków multimedialnych  - dzieci oglądały, słuchały, rozwiązywały zagadki (zadawane przez uczniów) a na zakończenie wykonały pracę plastyczną przestrzenną, którą mogły zabrać na pamiątkę. 

Po zajęciach w klasie nadszedł czas na mini wycieczkę po szkole. Pani Kasia zapoznała nas z różnymi pomieszczeniami. Nasze Żabki z ciekawością oglądały sale świetlicowe, bibliotekę i czytelnię, gabinet pani pielęgniarki a nawet stołówkę. Udało nam się również poznać Panią Dyrektor, która zamieniała z nami kilka słów i zobaczyć gdzie znajduje się Jej gabinet i sekretariat szkoły.

Podczas wycieczki spotkaliśmy wielu pracowników szkoły, a każdy z nich był dla nas bardzo miły i co najbardziej podobało się dzieciom — uśmiechnięty. Myślę, że nasze Żabki chętnie odwiedzą szkołę po raz kolejny i równie chętnie będą do niej uczęszczać w przyszłości.

Wróć

UWAGA. Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza Państwa zgodę na używanie plików cookies. Więcej...